O nás

Zadáte-li v dnešní době do vyhledávače výraz obsahující slovo "zlato", nalezne se Vám většinou místo informací, které jste hledali, několik desítek webů online prodejců zlata. Tito prodejci na své stránky chytře umístili krátké texty obsahující Vámi hledané výrazy, což v kombinaci s dobře vybudovanou sítí odkazů zapříčinilo, že Vám je Váš vyhledáváč nabídl jako první.

Spuštěním portálu ozlatu.cz jsme chtěli vytvořit místo, kde čtenář místo informacemi obaleného obchodu nalezne výběr článků na téma, které ho o zlatě zajímá. Při tvorbě článků se snažíme vycházet z většího počtu ověřených zdrojů, včetně knižních publikací. V průběhu přípravy těchto stránek se jako nemalý problém ukázal výběr volné domény, která by byla co nejvýstižnější a nejkratší zároveň. Protože celá řada domén je již obsazena prodejci zlata nebo internetovými spekulanty, rozhodli jsme se pro hovorové: "ozlatu.cz".

Píší pro nás 

Michaela Kašičková

Bc. Michaela Kašičková

Bc. Michaela Kašičková (nar. 1990) v roce 2013 absolvovala bakalářský obor Český jazyk a literatura na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze (závěrečná práce „Přijetí románu Jana Pelce ...a bude hůř v proměnách politického režimu“). Tamtéž v předchozím roce úspěšně dokončila kurz Psychologie pro každý den. Dlouhodobě přispívá do různých periodik, pro několik firem překládá texty z angličtiny do češtiny. Pravidelně se umisťuje na literárních soutěžích pořádaných Městskou knihovnou Čelákovice. Mezi její záliby patří literatura a lingvistika, cizí jazyky, práce s dětmi, charitativní činnost, sport, film, vaření, rocková hudba a... zlaté šperky.

Michal Rost

undefinedIng. Michal Rost, absolvent Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze, pracuje jako softwarový architekt v biomedicínské společnosti, kde se zabývá návrhem programů pro zpracování biomedicínských dat. Baví ho historie a zajímá se o investiční zlato, rád také kupuje zlaté šperky od českých výrobců své přítelkyni Kátě.